×

Νικηφόρα πέρασε ο Ολυμπιακός Κυμίνων από τη Μαλακοπή

στις 09/04/2017

O Oλυμπιακός Κυμίνων έφυγε με τους τρεις βαθμούς της νίκης το πρωί της Κυριακής από τη Μαλακοπή, κερδίζοντας τον ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας με 3-1.

Οι γηπεδούχοι αν και προηγήθηκαν με τον Κεραμιδά στο 5ο λεπτό, δεν κατάφεραν να κρατήσουν ή να διευρύνουν το σκορ τους (έχασαν φάσεις για γκολ), δίνοντας στον Ολυμπιακό την ευκαιρία να φτάσει στο γκολ της ισοφάρισης στο 20ο λεπτό με τον Τσακίρη.

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δύο ομάδες δημιούργησαν φάσεις, θα μπορούσαν αμφότερες να σκοράρουν, με τα Κύμινα τελικά να φτάνουν στο δεύτερο γκολ τους με τον Παντελίδη στο 84ο λεπτό.

Το τελικό 3-1 υπέρ των φιλοξενουμένων διαμορφώθηκε από τον Καλίν Ιβάνοφ στο 90ο λεπτό.

ΠΟ Μαλακοπής Πυλαίας - Ολυμπιακός Κυμίνων 1-3

Σκόρερ: Κεραμιδάς (5’), Τσακίρης (20’), Παντελίδης (84’), Ιβάνοφ (90’)

Διαιτησία: Μπάτζιος (Χαδήμογλου – Συμεωνίδης)

ΜΑΛΑΚΟΠΗ: Κωφός, Ζαραγκούλιας, Τάνγκου, Κρημιανιώτης, Παναγιωτίδης, Κεραμιδάς, Κουστράβας, Πασχαλίδης, Τζεβελέκης, Αναστασιάδης

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μουρμούρας, Γαβανάς, Σεϊζης, Τσακίρης, Μεσιάρης, Αυγέρος, Παντελίδης, Σαββαϊδης, Πάντης, Τζήμας, Πολιανίδης