×

Έδειξαν την ποιότητά τους Ολυμπιακός & Θέρμη στα Κύμινα

στις 22/04/2017

Στα Κύμινα, ο Ολυμπιακός ήρθε ισόπαλος κόντρα στον δεύτερο της βαθμολογίας στην Α1 κατηγορίας Θερμαϊκό Θέρμης, με τελικό αποτέλεσμα 2-2.

Το σκορ άνοιξε η Θέρμη με τον Διαμαντίδη στο 15ο λεπτό, ενώ στο 31ο λεπτό ο Ολυμπιακός ισοφάρισε με τον Τζαφάι. Αμφότερα τα δύο τέρματα σημειώθηκαν με τον ίδιο τρόπο, με εκτέλεση πέναλτι.

Στο 60ο λεπτό, ο Θερμαϊκός πήρε κεφάλι στο σκορ με το αυτογκόλ του Τσακίρη, ενώ το τελικό 2-2 διαμορφώθηκε από τον Αυγέρο στο 77ο λεπτό.

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν τον αγώνα με δέκα παίκτες, λόγω των αποβολών των Κολώνην (58ο λεπτό για Θέρμη) και Γαβανά (71ο λεπτό για Ολυμπιακό).

Ολυμπιακός Κυμίνων - Θερμαϊκός Θέρμης 2-2

Αποβολή: Κολώνης (58’), Γαβανάς (71’)

Σκόρερ: Διαμαντίδης (15’ πεν.), Τζαφάι (31’ πεν.), Τσακίρης (60’ αυτ.), Αυγέρος (77’)

Διαιτησία: Κωνσταντινίδης Γ. (Ντάβελας - Τοροσιάδης)

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ: Μουρμούρας, Γαβανάς, Πολιανίδης, Τσακίρης, Σεϊζης, Αυγέρος, Παντελίδης, Σαββαίδης, Τζήμας, Ιβάνωφ, Τζαφάι

ΘΕΡΜΗ: Παλαβράκης, Κολώνης, Φάκκας, Μαυρομάτης, Παπαδόπουλος Γ., Παπακωνσταντίνου, Τσερκέζης, Ιορδανίδης, Διαμαντίδης, Μεγαλοοικονόμου, Σαράφογλου