×

Μεγάλη νίκη του Αίαντα Ευόσμου στη Γέφυρα (Pics)

στις 23/04/2017

Στη Γέφυρα, ο Αίαντας Ευόσμου με πολύ καλή εμφάνιση, πήρε μια πολύ σπουδαία εκτός έδρας νίκη, επικρατώντας του τοπικού Μακεδονικού με 3-1.

Το σκορ άνοιξε ο Τσακνάκης στο 15ο λεπτό, ενώ ο Κοσαξής στο 32ο λεπτό έκανε δύο τα τέρματα των φιλοξενουμένων. Το 3-0 για τον Αίαντα έγινε στο 60ο λεπτό με το δεύτερο προσωπικό γκολ του Τσακνάκη, ενώ το τελικό αποτέλεσμα διαμορφώθηκε στο 81ο λεπτό από το τέρμα του Μάστορα.

Με αυτή την νίκη, ο Αίαντας πήρε το πλεονέκτημα της έδρας στα play - out για την παραμονή στην Α' κατηγορία.

Μακεδονικός Γέφυρας - Αίας Ευόσμου 1-3

Σκόρερ: Τσακνάκης (15’, 60’), Κοσαξής (32’), Μάστορας (81’)

Διαιτησία: Μαρόπουλος (Παπαδόπουλος – Τοροσιάδης)

ΓΕΦΥΡΑ: Δήμου, Κατσώρας, Ρετζέπης, Καμβούκος, Ψαρράς, Γαρουφαλιάς, Καφετζής, Βασιλάκογλου, Κοντογιάννης, Μάστορας, Αυγερινός

ΑΙΑΣ: Σταυρίδης, Ναλμπάντης, Τζαβάρας, Θεοχαράκης, Σέρα, Πάντσεφ, Σαλτσίδης, Γαβρίδης, Τσακνάκης, Νικολόπουλος, Κοσαξής