×

Εντυπωσιακό παιχνίδι στη Τριανδρία, νίκη για τα Χελιδόνια επί της Νικόπολης (Pics)

στις 26/04/2017

Ένα εντυπωσιακό παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Τριανδρίας, όπου τα Χελιδόνια επικράτησαν της Νικόπολης με τελικό σκορ 3-2.

Η Νικόπολη, η οποία με ενδεχόμενη νίκη στο παιχνίδι εξασφάλιζε την παραμονή της στη κατηγορία προηγήθηκε στο δεύτερο λεπτό με τον Κεκτσίδη.

Η ομάδα των Χελιδονιών κατάφερε να ισοφαρίσει με τον Αγγελίδη στο 14ο λεπτό, ενώ στο 41ο λεπτό, ο Τσότρας έκανε την ανατροπή του σκορ για τα Χελιδόνια.

Οι φιλοξενούμενοι, οι οποίοι ήταν μαχητικοί καθ' όλη την διάρκεια του αγώνα ισοφάρισαν με τον Δουγλερίδη στο 60ο λεπτό, με τα Χελιδόνια να διαμορφώνουν το τελικό 3-2 με το γκολ του Ματθαίου Ματθαιόπουλου στο 72ο λεπτό.

Τα Χελιδόνια αγωνίστηκαν με πολλές αλλαγές στην σύνθεσή τους, έχοντας πολλές ελλείψεις (τέσσερις παίκτες ήταν εκτός λόγω τραυματισμού, ενώ αρκετοί παίκτες έκαναν επανεμφάνιση μετά από καιρό), ενώ η Νικόπολη ήταν μαχητική, πάλεψε μέχρι τέλους για να πάρει θετικό αποτέλεσμα, όμως δεν τα κατάφερε και έτσι θα πάει στα play - out.

Χελιδόνια -  Νικόπολη 3-2

Σκόρερ: Κεκτσίδης (2'), Αγγελίδης (14'), Τσότρας (41'), Δουλγερίδης (60'), Ματθαιόπουλος (72').

Διαιτησία: Μαρόπουλος (Φράγιος - Παπαδόπουλος)

ΧΕΛΙΔΟΝΙΑ: Καϊπης, Αγγελίδης, Καραμπίνας, Δάρτζαλης, Ράντζα, Μουμτζής, Τσότρας, Ποτζάνι, Τράικος, Ξενοφώντος, Ρέππας

Αγωνίστηκε επίσης ο: Ματθαιόπουλος Μ.

ΝΙΚΟΠΟΛΗ: Ζωσιμίδης, Κεκτσίδης, Δουλγερίδης, Μπερμπέρης, Κωνσταντινίδης, Τζιαφέρης, Τζεϊρανίδης, Αραμπατζής, Σουγιολτσής, Πότσι, Καλμέτη

Αγωνίστηκαν επίσης οι:Αναστασιάδης, Λιάτης, Ηλιόπουλος

Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 26 Απριλίου 2017 20:42