Πρόκριση με over… (1-2) για Σουρωτή στο Αγγελοχώρι!

Πρόκριση με over…  (1-2) για Σουρωτή στο Αγγελοχώρι!
από Γιάννης Μαυρόπουλος
στις 09/09/2017

Νίκη πρόκριση στον θεσμό του κυπέλλου πέτυχε σήμερα το απόγευμα ο Ορφέας Σουρωτής μέσα στο Αγγελοχώρι επί του Κεραυνού με 1-2.

Αξίζει να σημειώσουμε πως οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που πέτυχαν και τα 3 γκολ της συνάντησης !

Το πρώτο ημίχρονο δεν διεκδικεί δάφνες ποιότητας ,ωστόσο το δευτερο ξεκίνησε γκολ καθώς ο Τσάκαλος έγραψε  0-1 και έδωσε ενδιαφέρον στο παιχνίδι.

Λίγο αργότερα ο συνήθης ύποπτος για ποδοσφαιρικά «εγκλήματα»  εν ζωή….  Σιδέρης έκανε 2 τα τέρματα των φιλοξενουμένων δίνοντας ανάσες στους συμπαίκτες του.

Όμως 15 λεπτά περίπου πριν την λήξη ο Καλογιάννης έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του    Σεβαστά   διαμορφώνοντας το τελικό 1-2.

Χωρίς προβλήματα η διαιτησία των κ.κ. Τονίδη-Ντάνης - Οκονιάτσης)