×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 576

Διπλό πρόκρισης στους Νέους Επιβάτες ο ΑΟ Καρδίας (0-2)

στις 22/11/2017

Με ένα "ξέσπασμα" ελάχιστων λεπτών στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, ο Αθλητικός Όμιλος Καρδίας κέρδισε εκτός έδρας τον ΠΑΟΝΕ, με σκορ 2-0 και πέρασε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Ερασιτεχνών του Νομού Θεσσαλονίκης.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτερα στην αναμέτρηση κι έφτασαν κοντά στο γκολ, μόλις στο δέκατο λεπτό, με την προσπάθεια του Λιμνιού, όμως, να καταλήγει στο δοκάρι. Το ματς, στη συνέχεια, ισορρόπησε, με τις δύο ομάδες να δημιουργούν επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά στις δύο εστίες, αλλά το 0-0 να παραμένει μέχρι και οκτώ περίπου λεπτά μετά τη συμπλήρωση της μίας ώρας αγώνα. Τότε, η Καρδία με ένα "μίνι" επιθετικό ξέσπασμα "καθάρισε" το παιχνίδι και την πρόκριση στην επόμενη φάση. Συγκεκριμένα, στο 68' ο Βερνάρδος έκανε το 1-0 και δύο λεπτά αργότερα ο Βελισσάρης, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι, διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του, με τους γηπεδούχους να σαστίζουν και να δείχνουν ανήμποροι να απαντήσουν στο "ντεμαράζ" της ομάδας της Γ' Εθνικής.

Οι αρχικές συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΠΑΟΝΕ: Αλωπούδης, Μαυροτέλης, Παπαντωνίου, Σαχίνης, Κουμπατίδης, Λιμνιός, Σαλούκας, Σταυρινόπουλος, Πετρίδης, Κωνσταντίνου, Πολυκράτης

ΑΟ Καρδίας: Παρασκευόπουλος, Τοπαλίδης, Μελίδης, Μπιμπισίδης, Καπρίλης, Βελισσάρης, Γιαννιώτης, Μάνιος, Δαμουλάκης, Χότζα, Τσελέπης

Διαιτητής: Παπαδόπουλος Γ., βοηθοί: Παπαδόπουλος Η. - Νικολαϊδης