×

Βήμα... παραμονής για τον ΠΑΟ Καρτερών

στις 14/06/2015

Ο ΠΑΟ Καρτερών κατάφερε να πάρει μια σπουδαία νίκη και να οδηγήσει τον αγώνα σε επαναληπτικό, κερδίζοντας με 2-1 τον Διγενή στο Κρυονέρι.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι, ειδικά ανά διαστήματα που έκοβε και έραβε στην άμυνα, ενώ είχε μια πολύ καλή επίθεση που όταν την χρειάστηκε ήταν διαθέσιμη. Αν και ο Διγενής ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο πρώτο ημίχρονο με τον Κουζούμη, στην επανάληψη όμως οι φιλοξενούμενοι με τους Λίτσα και Ανδρεάδη γύρισε τον αγώνα "τούμπα" και πήρε μια σπουδαία νίκη, με την οποία κάνει ένα μεγάλο βήμα για την παραμονή του,μ την οποία θα διεκδικήσει, σε ουδέτερο γήπεδο αυτή τη φορά.

Σκόρερ: Κουζούμης (33'), Λίτσας (56'), Ανδρέαδης Δ (76')

Oι συνθέσεις:

ΔΙΓΕΝΗΣ (Σαφλέκος): Καδεμίδης, Χαλκίδης, Κιρκινέζης, Μπλέτσιος, Κατσούφης, ΧΑΤΖΗΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, Κλόκος, ΚΙΡΙΚΛΙΔΗΣ, ΤΟΚΑΤΛΙΔΗΣ, ΚΟΥΖΟΥΜΗΣ, Παπαδόπουλος

ΠΑΟ ΚΑΡΤΕΡΩΝ: Καρράς, Τσάρτσαλης, Λίτσας, Βασλαμούδης, ΜΠΟΥΡΑΣ Β, Πετρίδης, Μπούρας Γ, Ανδρεάδης Δ., Ανδρεάδης Μ,. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ, Μιχαλόπουλος