×

Εντεκα λεπτά ήταν αρκετά, 3-0 οι Νέοι Ευγενείας την Αναγέννηση

Εντυπωσιακό δεύτερο ημίχρονο οι Νέοι Ευγενείας!

στις 18/10/2015

Σε ένα παραγωγικό δεύτερο ημίχρονο προχώρησαν οι παίκτες των Νέων Ευγενείας και επικράτησαν 3-0 της Αναγέννησης Μοσχάτου για την 3η αγωνιστική της Β' Κατηγορίας Πειραιά.

Αν και το πρώτο μέρος επικεντρώθηκε στη δύναμη και στο αργό τέμπο, η επανάληψη ήταν διαφορετική. Ο Ηλίας Σταματέλλος άνοιξε το σκορ στο 64' για τους «πράσινους», με τον Δημήτρη Μπαρέλλη να διπλασιάζει τα τέρματα στο 68ο λεπτό.

Το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Μιχάλης Νομικός στο 75ο λεπτό για τη νίκη των γηπεδούχων.

Διαιτητής: Λεμπέσης Π.

Νέοι Ευγενείας: Βλαχόπουλος, Λοξός, Ευτυχίδης, Ρηνιώτης, Ψυλοπάτης, Χριστοδούλου (71' Τοπίκογλου), Παπανδρέου (64' Πρωτόπαππας), Μπαρέλης, Σταματέλλος (79' Κουτουκιάδης), Νομικός, Γκαλημανάς

Αναγέννηση Μοσχάτου: Λαγός, Φραγκούδης (87' Tζιμπιμπάκης), Ταχιράι, Σφακιανάκης, Τόττης Κ., Σαμιώτης (59' Δημόπουλος), Κόκκινος (67' Καπούλας), Τόττης Θ., Ορφανός, Τομαράς, Παππάς