JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 559

Διπλό... ανόδου η Αρμενική!

Αν και νωρίς, η Αρμενική δείχνει το ακράδαντο φαβορί για την άνοδο. Πέρασε και από την έδρα του Παντζιτζιφιακού.

στις 12/12/2015

Σημαντικό διπλό πέτυχε η Αρμενική στο γήπεδο της Παραλίας στην Καλλιθέα, καθώς επικράτησε 2-1 του Παντζιτζιφιακού για την 11η αγωνιστική της Β' Κατηγορίας Πειραιά.

Αν και είναι νωρίς για προβλέψεις, όμως οι φιλοξενούμενοι δείχνουν πως είναι το ακράδαντο φαβορί για την άνοδο. Μπήκαν με το πόδι στο γκάζι, ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 4' με τον Βαμβακίδη.

Οι γηπεδούχοι στο 57ο λεπτό ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Γιαλλουράκη, όμως η Αρμενική βρήκε τον τρόπο να πετύχει ένα σημαντικό τρίποντο με γκολ ξανά του Βαμβακίδη στο 82ο λεπτό.

Διαιτητής: Βικτωράτος Ν.

Παντζιτζιφιακός: Χατζαντώνης, Μωχάμεντ, Καρανίκας, Τσαγκάρης, Γιαλλουράκης, Κώτσης (63' Δεμερτζής), Κωνσταντίνου, Μπαγιάτης (84' Γκιόνι), Φράγκος (72' Αχμέντ), Ελευθεράκης, Ανδρωνής

Αρμενική: Μιχαήλος, Αθανασόπουλος, Φλεβαράκης, Συρίγος (72' Λουκογιαννάκης), Μπροτζάκης, Γέγκιαν, Μέρκο, Κουτσουράκης, Βαμβακίδης, Τσιμπλάκης (51' Φραγκόπουλος), Καλογερόπουλος

Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 12 Δεκεμβρίου 2015 19:24