JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 559

Δύσκολα η ΑΣ Ποντίων, 1-0 τη Σπίθα

Μετά κόπων και βασάνων πήρε το τρίποντο η ΑΣ Ποντίων.

στις 16/01/2016

Ενα γκολ ήταν αρκετό για να πάρει η ΑΣ Ποντίων τη νίκη κόντρα στη Σπίθα (1-0) για την 14η αγωνιστική της Β' Κατηγορίας Πειραιά και να ανέβει προσωρινά στην κορυφή του 1ου Ομίλου.

Οι φιλοξενούμενοι αγωνίστηκαν με αμυντικό στυλ και ενώ όλοι πίστευαν ότι θα κάνουν την έκπληξη της αγωνιστικής στα τελευταία λεπτά ήρθε το γκολ για τους Πόντιους. Καθ' όλη τη διάρκεια της αναμετρήσης, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν τα ηνία, ενώ τα σκληρά μαρκαρίσματα ανάγκασε τον διαιτητή Λεμπέση να βγάλει από το τσεπάκι του την κίτρινη κάρτα οκτώ φορές.

Τελικά, το γκολ-νίκη για τους Πόντιους, πέτυχε ο Γεργεριτάκη στο 85ο λεπτό μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

Διαιτητής: Λεμπέσης Π.

ΑΣ Ποντίων: Λαζαρόπουλος, Παπαδόπουλος Ν., Αθανασάκης, Ραγκάβας, Τσίτζηρας (57' Νίκανδρος), Μενδρινός, Παπαλαζάρου, Κουρτίδης (73' Καλουδιώτης), Θωμαϊδης, Γεργεριτάκης, Σιάγκας (65' Τσίντζος)

Σπίθα: Νταβτιάν, Θεοχαρίδης, Σέκα, Μόλακας, Μάρκος, Θεοδώρου (85' Χαϊκάλης), Μιχαηλίδης, Παπαδόπουλος Σ. (73' Καραβάς), Καφαταρίδης, Ηλιόπουλος, Παπαδόπουλος Π. (68' Ορφανός)