×

Με σπασμένα φρένα η Χαραυγή, 3-0 την Ειρήνη!

Η ψυχολογία στα ύψη και η Χαραυγή συνέχισε τα νικηφόρα αποτελέσματα κόντρα στην Ειρήνη 2005.

στις 24/01/2016

Με τη ψυχολογία στα ύψη από την πρόκριση στα ημιτελικά του Κυπέλλου Πειραιά, η Χαραυγή επικράτησε 3-0 της Ειρήνης 2005 στο γήπεδο ΑΓΕΤ για την 17η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας Πειραιά.

Οι «ερυθρόλευκοι» ήθελαν να ολοκληρώσουν μία εκπληκτική εβδομάδα με νίκη και μόλις στο 20’ άνοιξαν το σκορ με τον Βασίου, ενώ λίγα λεπτά πριν ο ίδιος παίκτες σημάδεψε το δοκάρι του Αλεξάκη.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι συνέχισαν το επιθετικό τους παιχνίδι με τον Μιχαήλ στο 60ο λεπτό και τον Χατζηπαπά στο 82’ να διαμορφώνουν το τελικό 3-0.

Διαιτητής: Κωνσταντόπουλος Κ.,  Σταμάτης Μ., Βογιατζιδάκη Χ.

Χαραυγή: Εμμανουήλ, Χαματάι (40΄Βουλγαράκης), Δοξακόπουλος, Τούρλος, Χατζηπαπάς, Ποτουρίδης (80΄Νερσεσιάν), Δούβλης (75΄Ηλιόπουλος), Γκιόκα, Μιχαήλ, Μακαρονάς, Βασίου.

Ειρήνη 2005: Αλεξάκης, Τσικώνςη, Κουκουνάκης, Σιέκας, Κοτάκης, Δερμετζόγλου, Δερματάς (25΄λ.τρ. Κουμής), Τέτσι, Πέλκα, Καλαϊτζόγλου, Μανώλης.