JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 559

Σε τροχιά ανόδου μένει ο ΑΟΑΔ

Σημαντικό τρίποντο πέτυχε ο ΑΟΑΔ σε ένα εκπληκτικό δεύτερο μέρος.

στις 06/02/2016

Στην πρώτη δυάδα ανόδου σκαρφάλωσε προσωρινά ο ΑΟ Αγίου Δημητρίου, που επικράτησε 3-0 του Πειραϊκού στο γήπεδο ΑΓΕΤ της Χαραυγής για την 17η αγωνιστική της Β' Κατηγορίας.

Με ένα εκπληκτικό δεύτερο ημίχρονο των γηπεδούχων, καθώς σημείωσαν και τα τρία γκολ, έφτασαν σε ένα σημαντικό τρίποντο. Συγκεκριμένα, ο Βογιατζής στο 51ο λεπτό άνοιξε το σκορ για την ομάδα και έδωσε ψυχολογική ανάσα στους συμπαίκτες του στη συνέχεια της αναμέτρησης. Ο ΑΟΑΔ συνέχισε στο επιθετικό παιχνίδι του και στο 65ο λεπτό ο Γεωργίου διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων, για να βάλει το κερασάκι στην τούρτα ο Σεχάι στο 88ο λεπτό για το τελικό 3-0.

Διαιτητής: Φουρναράκης Σπ., Μπεσίρης Δ., Κίκης Αθ.

ΑΟ Αγίου Δημητρίου: Καραμπλιάς, Σταματίου (46' Κάπα), Μιχαήλ, Αθανασίου, Ρενιέρης, Σιμάκος, Βογιατζής (77' Σαραντέας), Ζερβάκης, Χατζηβασιλείου, Σεχάι, Αναστασίου (46' Γεωργίου)

Πειραϊκός: Ανούστης, Θηραίος, Καλλυβωκάς, Χατζησταύρου Π., Μητσοκάπας (47' Μάσιος), Κυρτίδης, Ξυμιάλης, Θεοχαράκης, Χατζησταύρου Η. (75' Χατζησταύρου Ζ.), Νότης (65' Φωτόπουλος), Μιχαλόπουλος