×

Σε ανοδική πορεία η Αστυπάλαια Κορυδαλλού!

Σκαρφάλωσε στην πρώτη τριάδα η Αστυπάλαια Κορυδαλλού.

στις 13/02/2016

Ακόμα μία νίκη για την Αστυπάλαια Κορυδαλλού, που δείχνει να κερδίζει το χαμένο έδαφος των πρώτων αγωνιστικών και να ανεβαίνει στην πρώτη τριάδα του βαθμολογικού πίνακα. Οι «μπλε» επικράτησαν 1-0 του Προφήτη Ηλία στο γήπεδο του ΣΕΦ για την 18η αγωνιστική της Γ' Κατηγορίας Πειραιά και μπαίνουν ξανά στη σοβαρή διεκδίκηση των τριών προνομιούχων θέσεων.

Το μοναδικό γκολ της αναμετρήσης πέτυχε ο Ρούσι στο 40ο λεπτό, σε ένα καθοριστικό σημείο της αναμέτρησης, με την Αστυπάλαια να διαχειρίζεται πλήρως το προβάδισμα στην επανάληψη. Ο Προφήτης δεν κατάφερε να επιστρέψει στο ματς και έτσι οι Κορυδαλλιώτες έφυγαν από το Φάληρο με σημαντικό τρίποντο.

Διαιτητής: Μιχελής Σπ., Κεφαλιάκος Α., Τσουκάρας Π.

Προφήτης Ηλίας: Σπάχιου, Λαζάρις, Ελτον, Φεϊζάι, Γιδόπουλος, Τσάδαρης, Κλάπι (5' Στεφανίδης λ.τρ.), Γονίδης (61' Μποσμός), Σκαλιτόπουλος (75' Κλαδής), Μασρί, Μανωλάκος

Αστυπάλαια Κορυδαλλού: Ζουγρής, Παναρίτης, Κάσαλης, Δήμου, Σάββας, Αχλαδιώτης, Ρουμελίδης, Μαματζάκης (64' Χαντζής), Παπαγεωργίου (89' Κονταράτος), Σοφιανός (55' Ζώρζος), Ρούσι

Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 13 Φεβρουαρίου 2016 18:42