×

Εληξε στο 70' με το ματς στο... 9-0!

Επικαλέσθηκαν τραυματισμό και το ματς... διεκόπη!

στις 27/03/2016

Περίπου στα 70 λεπτά διήρκεσε το σημερινό παιχνίδι της Προοδευτικής με την Ειρήνη 2005 στο γήπεδο της Νίκαιας για την 26η αγωνιστική της Α' Κατηγορίας Πειραιά, με τον διαιτητή Αναστασίου να αναγκάζεται να διακόψει το ματς σε βάρος της Ειρήνης και οι «βυσσινί» ήταν μπροστά στο σκορ με το βαρύ... 9-0!

Η Ειρήνη παρουσιάστηκε με 12μελής αποστολή και όσο περνούσαν τα λεπτά και τα γκολ έπεφταν... βροχή (ενώ έπαιζαν με καταρρακτώδη βροχή) έμεινε με 6 ποδοσφαιριστές στον αγωνιστικό χώρο, αφού 5 ποδοσφαιριστές επικαλέσθηκαν τραυματισμό.

Το παιχνίδι δεν γινόταν να συνεχιστεί κι έτσι έληξε πρόωρα. Σε ανάλογες περιπτώσεις ο ΚΑΠ  προβλέπει πως το παιχνίδι πρέπει να κατακυρωθεί υπέρ της Προοδευτικής με τέρματα 9-0, ενώ στην Ειρήνη θα υπάρξει υπαιτιότητα για την διακοπή θα της επιβληθούν -2 βαθμοί φέτος και -2 βαθμοί από την βαθμολογία του επόμενου πρωταθλήματος.