×

«Ψυχωμένη» Δόξα Πειραιά, 3-2 τον Καραβά

στις 17/04/2016

Με το μαχαίρι στα… δόντια παρουσιάστηκε η Δόξα Πειραιά κόντρα στον Καραβά, με τους «πράσινους» να φτάνουν στη νίκη με 3-2 στο γήπεδο της Νίκαιας για την 29η αγωνιστική της Α’ Κατηγορίας Πειραιά.

Οι «πράσινοι» έψαχναν το τρίποντο για να πάρουν βαθμολογική ανάσα από την ζώνη των πλέι οφ και στο 18’ ο Γκιόκα άνοιξε το σκορ για την Δόξα. Μάλιστα, λίγα λεπτά αργότερα, ο Γαλακτερός στο 26ο λεπτό διπλασίασε τα τέρματα για τους γηπεδούχους. Αν και στην επανάληψη ο Καραβάς προσπάθησε να επιστρέψει, με τον Ράμα να μειώνει στο στο 54ο λεπτό, το αυτογκόλ του Αναγνωτόπουλου στο 70’ έδωσε ξανά «αέρα» δύο τερμάτων στην Δόξα Πειραιά.

Ξανά ο Ράμα, στο 76ο λεπτό, χρίστηκε για δεύτερη φορά σκόρερ γράφοντας το τελικό 3-2.

Διαιτητής: Πετρούμιανος Δ., Δαμιανάκης Κ., Κοντίζας Ι.

Δόξα Πειραιά: Κωνσταντινίδης, Τσότσογλου, Παπαϊωάννου Δ., Γαλανομάτης, Παπαϊωάννου Ι., Βεκρής (86’ Καραμαδούκης), Γκοντόλια (72’ Γεωργίζας), Καλύβας, Πικραμένος (88’ Θηραίος), Γκιόκα, Γαλακτερός

Καραβάς:  Δώνας, Γκούτσιος (86’ Χουχούλης), Κασάρα, Τερόλης, Αναγνωστόπουλος, Κοτζαπαναγιώτης (48’ Μυτιληναίος), Σταφσουλάι, Γονατάς, Μαυρέλης (48’ Μαλίκας), Ράμα, Ρηγούτσος