×

Αποχώρησε ο Αστέρας Νικαίας!

Δεν κατέβηκε στο δεύτερο μέρος και έπεσε στη Β' Κατηγορία Πειραιά.

στις 19/05/2016

Τι και αν ήταν μπροστά στο σκορ στην ανάπαυλα; Ο Αστέρας Νικαίας αποχώρησε στο ημίχρονο στο παιχνίδι με τον Φαληρικό, όταν πληροφορήθηκε ότι η άλλη αναμέτρηση του ομίλου, ανάμεσα στην Χαλκηδόνα και την Νίκη Ρέντη, δεν ξεκίνησε ποτέ και οι δύο ομάδες θα ήξεραν το σκορ των Νικαιωτών όταν αυτό γινόταν.

Η διοίκηση του Αστέρα, για λόγους ηθικής, αποφάσισε να μην κατέβει στο δεύτερο μέρος και αυτόματα χάνει το παιχνίδι στα χαρτιά παίρνοντας παράλληλα τον δρόμο προς την Β' Κατηγορία. Για την ιστορία, οι Νικαιώτες πήγαν στα αποδυτήρια για την ανάπαυλα με το 1-0 και χάρη σε γκολ του Φλαμπούρη στο 8ο λεπτό. Ετσι, ο Αστέρας περιμένει πρόστιμο αλλά και αφαίρεση βαθμών από το νέο πρωτάθλημα.

Διαιτητής: Kαλημέρης Ν., Κουρομιχελάκης Α., Λυτρίβης Ι.

Αστέρας Νικαίας: Γιώτης, Καστρινόπουλος, Μανωλιάς, Τσιτούρας, Γαβαλάς, Ιωάννου, Πλιάγκας, Βλαχουτσάκος, Φλαμπούρης (43' Ιωσηφίδης λ.τ.ρ), Γκιόκας, Δερβένης

Φαληρικός: Κρασσάς, Κατωπόδης, Ντουρακόπουλος, Κοτσιοβός (10' Ρακιντζής λ.τρ.), Ρούκα, Κουρούνης, Ξένος, Κουφουδάκης, Σαραγάς, Χατζημελετιάδης, Μπαρλής

Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 19 Μαϊος 2016 01:00