×

Εκρηκτικό ξεκίνημα και νίκη για τα Αστέρια Δραπετσώνας

Χωρίς βαθμολογικό κίνητρο, τα Αστέραι επικράτησαν 2-1 την Καστέλλα.

στις 02/06/2016

Σε αδιάφορο βαθμολογικά παιχνίδι, τα Αστέρα Δραπετσώνας έφτασαν στο τρίποντο πιο εύκολα απ' όσο περίμεναν, καθώς επικρατήσαν 2-1 της ΑΟ Καστέλλας στο ουδέτερο γήπεδο «Σταύρος Μελισσουργός».

Μόλις στο πρώτο πενάλεπτο, οι τυπικά γηπεδούχοι έχτισαν μία ικανοποιητική διαφορά, καθώς στο πρώτο λεπτό ο Βασαρμίδης άνοιξε το σκορ και στο 5' ο Φέρκο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Δεν απειλήθηκε ιδιαίτερα καθ' όλη την διάρκεια της αναμέτρησης, παρά μόνο στο τελευταίο δεκάλεπτο, όπου και η Καστέλλα μείωσε στο 83' με τον Ανδρέου σε 2-1.

Διαιτητής: Πετρούμιανος Θ., Βογιατζιδάκη Χ., Μπεσίρης Δ.

Αστέρια Δραπετσώνας: Συμεών, Μελεμενής, Γουναρίδης Π. (46' Κόνδυλας), Ζαχαρίας, Μπούτας, Παπαδόπουλος (80' Καραμάνης), Φέρκο, Λαγάνης Κ., Σκαρμέας, Αλεξανδράκης (67' Γουναρίδης Μ.), Βασαρμίδης

ΑΟ Καστέλλας: Βασιλακάκης, Ζαμπέλης (46' Σκούρτης λ.τρ.), Δημόπουλος, Κουμπούρας, Βιτσαράς, Λαμπρινός, Τάγκαλος, Κεραμιδάς, Ανδρέου, Λαβιδόπουλος (72' Μπανάι), Καρκαβίτσας (66' Μποτρομλής)

Τελευταία τροποποίηση: Πέμπτη, 02 Ιουνίου 2016 18:25