×

Πρόκριση για την ΑΕ Νεάπολης, 3-2 στην παράταση

Στην παράταση κρίθηκε η πρόκριση στο Ρέντη.

στις 11/09/2016

Οσες φορές και να προηγήθηκε η ΑΕ Νεάπολης, ο Προφήτης Ηλίας έδωσε το παρών. Το 2-2 της κανονικής περιόδου έστελνε τις δύο ομάδες να διεκδικήσουν την πρόκριση μέσω παράτασης ή πέναλτι αν χρειαζόταν στη συνέχεια. Οι φιλοξενούμενοι πέτυχαν το... χρυσό γκολ στην παράταση και πήραν την πρόκριση στον επόμενο γύρο του Κυπέλλου Πειραιά.

Συγκεκριμένα, τα γκολ για τους φιλοξενούμενους πέτυχαν οι Καρκαντζινός (44') και Βαμβακίδης (66'), όμως ο Προφήτης ισοφάρισε με τον Καλλινικίδη με γκολ στο 60' και στο 71'. Στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης και στο 94ο λεπτό, το γκολ του Δάλκα έκρινε την πρόκριση.

Διαιτητής: Χασάπης Ν., Ρίζος Ε., Σδραλής Γ.

Προφήτης Ηλίας: Κούκουρας, Περπερίδης (77' Λάζαρης), Αλαϊμπέι, Φεϊζάι, Φραντζέσκος, Τσάδαρης Α., Φιλιππάκος (37' Σκαλιτόπουλος λ.τρ.), Σελίμης, Καλλινικίδης, Τσάδαρης Χ., Μανωλάκος (66' Μπόσμος)

ΑΕ Νεάπολη: Γασπαρινάτος, Κυρίτσης, Τοκατλιάν, Βαμβακίδης, Παπαναστασίου, Χαλβατζάρας (82' Αϊντανάι), Σαουλίδης, Δάλκας, Κανάκης (78' Μιχαλάς), Καρκαντζινός, Μουζάκι (61' Αρβανιτάκης)