×

Πρόκριση με ανατροπή η Αστυπάλαια Κορυδαλλού

Με χατ-τρικ του Κουβάτσου η Αστυπάλαια έφυγε με την πρόκριση από τον Ρέντη.

στις 12/09/2016

Με ανατροπή στο σκορ, η Αστυπάλαια Κορυδαλλού επικράτησε 4-1 των Λεόντων Καμινίων στο γήπεδο του Ρέντη «Σταύρος Μελισσουργός» και προκρίθηκε στην επόμενη φάση του Κυπέλλου Πειραιά.

Η απάντηση των φιλοξενούμενων ήταν άμεση στο γκολ του Λιβάνιου στου 38ο λεπτό, με τον Κουβάτσο όχι μόνο να ισοφαρίζει στο 41', αλλά και στο 44' να δίνει και το προβάδισμα στους Κορυδαλλιώτες.

Στο δεύτερο μέρος, ο ίδιος σημείωσε χατ-τρικ στο 77', ενώ νωρίτερα είχε ανεβάσει τον δείκτη του σκορ ο Μπουτάσης στο 70ο λεπτό.

Διαιτητής: Φιλακούρης Μ., Θεολογίτης Ε., Φωτιάδης Κ.

Λέοντες Καμινίων: Λιβάνιος Θ. (34' Αθανασόπουλος λ.τρ.), Μπεντενιώτης Φ., Μπίτζος, Κούτρας, Μέξης (62' Ιωαννίδης), Καλλής, Μπεντενιώτης Σ., Νέστωρ, Αινάλης, Φλαμπούρης (46' Σαμαράς), Λιβάνιος Σπ.

Αστυπάλαια Κορυδαλλού: Ακριτίδης (36' Ζουγρής), Γρίμπιλας (58' Βασίου), Μπουτάσης, Νάκος, Παναγάκος, Ευθύμερος, Κουβάτσος, Αχλαδιώτης, Γαλίτης (36' Τζίτζης), Ζίσι, Παπαγεωργίου