Μοσχάτο...πέντε αστέρων!

από Κωνσταντίνος Ράπτης
στις 02/10/2016

ΑΕ ΜΟΣΧΑΤΟΥ - ΑΕ ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ-ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ 5-1

Παρά το γεγονός ότι αγωνίστηκε για περισσότερη από μία ώρα αγώνα με αριθμητικό μειονέκτημα, το Μοσχάτο έφτασε στη νίκη απέναντι στην Ολυμπιάδα με το εκπληκτικό 5-1! Το σκορ στο ημίχρονο ήταν ήδη στο 2-0 υπέρ των γηπεδούχων
(6' Αθανασόπουλος, 34' Στάμου).Όμως στο 29' ο Φιαμέγκος αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη και έτσι οι "πράσινοι" θα συνέχιζαν με παίκτη λιγότερο. Όχι ότι αυτό τους πτόησε στο δεύτερο ημίχρονο που κατάφεραν να πετύχουν τρία ακόμη τέρματα (51' πέν. Στάμος, 53' πέν. Μπαμίχας, 56' Τσιφλίδης)! Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο 61' με τον Μπελανάι για το τελικό 5-1.

Διαιτητές: Λαμπαδαρίου, Αλεξόπουλος-Μουμπογιατζόγλου

ΜΟΣΧΑΤΟ: Ντεντές, Γκορόγιας, Γιαννόπουλος, Αλτόγλου, Παπαδόπουλος, Ρόγκας (58' Κότσι), Τσιφλίδης, Φιαμέγκος, Στάμος (54' Θάνος), Μπαμίχας, Αθανασόπουλος (58' Λάππας)

ΜΑΥΡΟΣ ΑΕΤΟΣ/ΟΛΥΜΠΙΑΔΑ: Μεϊμάρογλου, Καρασάββας, Κοντογεώργης, Τερεζάκης, Δημητρίου (52' Μπελανάι), Τόρρας, Σαραντάκος, Γάτσος, Παναγάκος, Θεολόγου (69' Παπανδρέου), Τέφας (27' Ξένος).