Ένα και αρκετό για την Ένωση Ρέντη

από Κωνσταντίνος Ράπτης
στις 21/11/2016
ΑΟ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ-ΕΝΩΣΗ ΡΕΝΤΗ 0-1

Στα τελευταία εννέα λεπτά κρίθηκαν τα πάντα στο ματς ανάμεσα στον ΑΟ Αγ. Δημητρίου και την Ένωση Ρέντη η οποία επικράτησε με σκορ 1-0.
Το μοναδικό γκολ του αγώνα για λογαριασμό φυσικά των φιλοξενούμενων πέτυχε στο 81' ο Τομάζος ο οποίος σκόραρε έντεκα λεπτά μετά την είσοδό του στο ματς, οπότε δικαιολογημένα χαρακτηρίζεται χρυσή αλλαγή για την ομάδα του.
Διαιτητικό τρίο: Φυλακούρης, Γεωργακόπουλος, Κορώνας.
ΑΟ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ: Καραμπλιάς, Σιμάκος, Μιχαήλ, Σεχάϊ, Αθανασίου, Καλύβας, Κάρα(56' Καλογερογιάννης), Μαμφρέδας(85' Γιάννης), Χατζηλιάς, Μπάλα(90' Σταματίου), Χατζηκυριακού.
ΕΝΩΣΗ ΡΕΝΤΗ: Θωμόπουλος, Η. Κολοφώτης, Κεσανίδης, Ορφανός(30' Ποθάς), Καμαράδος, Καλικαντής, Παπαδόπουλος, Κουτούζος, Ι. Κολοφώτης(90' Σκεντέρας), Λέντζια(69' Τομάζος), Μυλωνάς.