JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 572

Διακόπηκε το παιχνίδι Χαραυγή-Κύπρος Κορυδαλλού

Δεν ολοκληρώθηκε το παιχνίδι στο ΑΓΕΤ Χαραυγής.

στις 29/04/2017

Στο παιχνίδι  που έγινε το Σάββατο (29/4) για την τελευταία αγωνιστική του πρώτου ομίλου της A' ΕΠΣ Πειραιά, ο διαιτητής  διέκοψε οριστικά τον αγώνα στο ενενηκοστό λεπτό,μετά από απερίσκεπτη ενέργεια κάποιου οπαδού να πετάξει ένα πλαστικό μπουκάλι στον αγωνιστικό χώρο ,πετυχαίνοντας τον ίδιο τον διαιτητή.

Το φύλλο αγώνος φαίνεται να είναι εις βάρος της γηπεδούχου ομάδας. Σε επικοινωνία που είχε ο πρόεδρος της Χαραυγής, Πτερνέας Σωκράτης με το pamebala.gr, υποστηρίζει πως η ομάδα του όταν κληθεί σε απολογία, θα ζητήσει την επανάληψη του αγώνα, αφού ο απερίσκεπτος φίλαθλος δεν φορούσε τα διακριτικά κάποιου συλλόγου, ώστε να υπάρξει τιμωρία και δηλώνει πιο σίγουρος από ποτέ. Θεωρεί ότι ήταν μία σκευωρία σε βάρος τους.

Στο αγωνιστικό μέρος, η φιλοξενούμενη Κύπρος Κορυδαλλού προηγούνταν με 2-1, αφού ανέτρεψε το 1-0 της Χαραυγής με τον Σαλή στο πρώτο λεπτό, με γκολ του Παυλόπουλου στο 35' και πέναλτι του Ντα Κόστα στο 51'.

Τελευταία τροποποίηση: Σάββατο, 29 Απριλίου 2017 22:46