JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 572

Εμφατικό πέρασμα του Καραβά από το Ρέντη

Οι φιλοξενούμενοι σκόρπισαν στους «πέντε ανέμους» την Νίκη Ρέντη.

στις 29/04/2017

Ένα σερί τεσσάρων συνεχόμενων νικηφόρων αποτελεσμάτων έμελλε  να σπάσει την τελευταία αγωνιστική για την Νίκη Ρέντη, με τον Καραβά να την κερδίζει στην έδρα της με 5-0, σε μία νίκη χωρίς αντίκρισμα αφού η Οδηγήτρια δεν στραβοπάτησε στον Κορυδαλλό και στέφθηκε αυτή πρωταθλήτρια.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκόρ στο 3’ με τον Ντούνια με το Ρηγούτσο να κάνει με δύο δικά του γκολ στο 12’ και στο 20’ το 3-0. Στο 35’ ο Μελάς έκανε το 4-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο Ρηγούτσος με το τρίτο προσωπικό του γκολ στο 70’ επιβεβαίωσε την τρομερή αγωνιστική του κατάσταση.

Ο Καραβάς έχει να περηφανεύεται για την φετινή του πορεία, καθώς τελείωσε το πρωτάθλημα αήττητος .

Διαιτητές: Μπαλαχούτης, Μητάκος, Ζερβάκης

Νίκη Ρέντη: Ζήλο, Τσελίκας, Μάζης (78’ Διαρεμές) Φράγκος, Τσιρογιάννης Β., Λιανάι, Παπαδόπουλος, Τσιρογιάννης Α., Μακρής (85’ Σταθελάκης), Δασκαλάκης, (38΄Κερπάσι), Οσμανάι.

Καραβάς: Μώτος (46’ Δώνας), Παπαδόπουλος, Μπένα, Μελάς, Αναγνωστόπουλος, Γιάννης, Σταφσουλάι (60’ Αϊβαλιώτης), Τάνκα (46’ Τσαούσης), Ρηγούτσος, Μπιλίμπάσι, Ντούνιας