×

Στο χέρι της Χαραυγής η παραμονή, 2-0 τον ΑΟ Πειραιά!

στις 05/04/2015

Ένα ημίχρονο ήταν αρκετό για την Χαραυγή, που πήρε τη νίκη με 2-0 κόντρα στον ΑΟ Πειραιά στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής και πλέον είναι στο χέρι της η παραμονή στην Α' Κατηγορία.

Κόντρα στον πεσμένο και καιρό ΑΟ Πειραιά, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ανοίξουν το σκορ στο 14ο λεπτό με το Ζιούπα, ενώ λίγα λεπτά πριν να οδηγηθούν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια και συγκεκριμένα στο 40' ο Καφαντάρης διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Διαιτητές: Τσαμουρής Α., Βουτσάς Δ., Σταματάτος Ε.

Παρατηρητής: Προβατάς Β.

Χαραυγή: Καλιγιαννίδης, Τζανάκης, Κυριακουλάτος, Αθανασίου, Σιδηρόπουλος, Βασιλόπουλος, Γρουνής(67' Καραμπετιάν), Ζιούπα(78' Κουφουδάκης), Φασίλης, Ηλιούπουλος(57' Ντούνης), Καφαντάρης

ΑΟ Πειραιάς: Στρουμπούλης, Σαραντίτης, Μανιάτης(76' Τσαγκαλίδης), Βοστάνης, Ηλιάδης, Φωτουλάκης, Καλαγκιάς, Ουσταπασίδης(87' Στρουμπούλης), Σεϊτανίδης(81' Αγγελακόπουλος), Αθανασίου, Νίκου