×

Έπεσε η αυλαία με νίκη για την... Νίκη!

Τη νίκη με 3-1 πέτυχε η Νίκη Ρέντη κόντρα στον ΑΟ Καστέλλας, με πρόσωπο του αγώνα τον Μακρή.

στις 10/05/2015

Χατ-τρικ πέτυχε ο Μακρής, στην τελευταία αγωνιστική των Play-out της Α' Κατηγορίας Πειραιά δίνοντας τη νίκη στην ομάδα του με 3-1 κόντρα στην ΑΟ Καστέλλας η οποία από του χρόνου θα αγωνίζεται στην παρακάτω κατηγορία.

Ο επιθετικός της Νίκης Ρέντη, σημείωσε τα γκολ στο 20', στο 46' και στο 67ο λεπτό για να μειώσει στο τελικό αποτέλεσμα ο Στρόκα για τους τυπικά γηπεδούχους. Το ευχάριστο από την αναμέτρηση, ήταν πως η ομάδα της Καστέλλας χρησιμοποίησε τον 15χρονο Μαράκη αλλά και τους 14χρονους Δράκο και Σκούρτη.

Επίσης, τα παπούτσια κρέμασε ο τερματοφύλακας της Νίκης Ρέντη, Καπίρης, ο οποίος αποθεώθηκε κατά την έξοδό του στο 30ο λεπτό.

Διαιτητές: Πουλόπουλος Θ., Σφούνος Γ., Δαμιανάκης Κ.

Παρατηρητής: Παρακοιλιώτης Π.

ΑΟ Καστέλλας: Μαράκης, Παππάς(50' Δράκος), Ζαχαρίου, Λυκογιάννης, Γεωργίου, Ζάππα, Στρόκα, Δημόπουλος, Λαβιδόπουλος, Τάγκαλος, Βικάτος(65' Σκούρτης)

Νίκη Ρέντη: Καπίρης(30' Ξυραφόπουλος), Δημητρόπουλος, Φράγκος, Πήλιουρης, Χουτζιούμης(46' Ντινόπουλος), Μπέκια(60' Κερπάτσι), Φέρκο, Τσελίκας, Μητακίδης, Σιδεράς, Μακρής