×

Σώθηκε ο Αργοναύτης, 3-2 τον Φοίνικα!

στις 17/05/2015

Με "χρυσο" σκόρερ τον Ροκάκη στο 93ο λεπτό, ο Αργοναύτης κέρδισε την 3-2 τον Φοίνικα Αγίας Σοφίας και παρέμεινε στην Β' Κατηγορία Πειραιά παρότι ήταν μόλις η πρώτη αγωνιστική των play-out!

Αν και προηγήθηκαν δύο φορές οι τυπικά φιλοξενούμενοι στο 29ο λεπτό με τον Καλυβά και στο 85ο λεπτό με τον Σαλή, οι "κιτρινόμαυροι" έδειξαν μέταλλο νικητή και με τα γκολ τον Σκαρπέλη στο 86' και του Ροκάκη στις καθυστερήσεις του αγώνα πήραν τη νίκη.

Προτού γίνει η ανατροπή της... ανατροπής, ο Αργοναύτης είχε προηγηθεί 1-0 με τον Νερσεσιάν από το σημείο του πέναλτι στο 23ο λεπτό.

Διαιτητές: Πετρούμιανος Θ., Γκολές Π., Ζερβάκης Γ.

Παρατηρητής: Φωκίδης Μ.

Αργοναύτης: Καρυστινός, Αναγνώστου, Παπαθέου(90' Σάββας), Παραγιός, Νερσεσιάν, Ροκάκης, Αϊβαλιώτης, Κουρκούλης(53' Λαδικός), Λιβανός, Σκαρπέλης, Κοντάκος(82' Μητσάκος)

Φοίνικας Αγ. Σοφίας: Γιώτης, Βορδώνης, Χρηστάκης, Αντωνίου, Λεβαντής(72' Μαυροειδής Β.), Περάμαντζης(82' Νικηφόρος), Σαλής, Μαυροειδής Ι., Kαλύβας, Κοντρεσόπουλος(80' Μιτσινίγκος), Αγοργιανίτης