JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 567

''Πάρτι'' στα Πετράλωνα για την άνοδο

Επιστροφή στην Α' κατηγορία της ΕΠΣΧ

στις 23/04/2016

Ξέφρενοι πανηγυρισμοί στο γήπεδο των Συλλάτων, καθώς τα Πετράλωνα επικράτησαν της Ολύνθου με 1-0 και πήραν το εισιτήριο για την πρώτη κατηγορία του νομού.

Μέσα σε ένα... νευρικό παιχνίδι, καθώς αμφότεροι ήθελαν τη νίκη για διαφορετικούς λόγους, τελικά οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που στο τέλος χαμογέλασαν. Η κανονική διάρκεια του αγώνα ολοκληρώθηκε χωρίς τέρμα και οι δυο ομάδες οδηγήθηκαν στην παράταση. Στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης οι γηπεδούχοι έμειναν  με 10 παίκτες γιατί ο Σαντσούδης αντίκρισε την κόκκινη κάρτα του διαιτητή. Μπορεί οι φιλοξενούμενοι να είχαν το αριθμητικό πλεονέκτημα αλλά τα Πετράλωνα έβαλαν το πολυπόθητο γκολ στο 108' με τον Λεμονή.

Με το σκορ να μένει υπέρ των «ροσονέρι» μέχρι το τέλος, πλέον ο βαθμολογικός πίνακας της Α' κατηγορίας για τη σεζόν 2016-17 θα έχει και το όνομα της ΑΕ Ποντίων Πετραλώνων

Το μόνο που απομένει είναι να αναμετρηθούν με τον Τορωναίο Αφύτου για την πρώτη και δεύτερη θέση του Νότιου ομίλου.