JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 567

Πήρε το ντέρμπι της ουράς η Ποτίδαια

Ερμής Ν. Ποτίδαιας - ΑΕ Ποντίων Πετραλώνων 2-0

στις 26/02/2017

Από νωρίς η Ποτίδαια έβαλε τις βάσεις για τη μεγάλη νίκη και τα κατάφερε πριν συμπληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο. Αρχικά, ο Ψωμαδάκης στο 2' άνοιξε το σκορ για να διπλασιάσει τα τέρματα του Ερμή ο Μίνγκα στο 4'. Νωρίς νωρίς δηλαδή η Ποτίδαια έγινε το αφνετικό του ματς.

Από κει και πέρα, τα Πετράλωνα αν και προσπάθησαν δεν κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι που τελείωσε στο 2-0 από τα τέρματα που σημειώθηκαν στο πρώτο 5λεπτο.

Οι 11αδες:

Ερμής Ν. Ποτίδαιας: Χατζής, Λουίζος, Τσομάκος, Κουτσουμούκης, Τσαλικίδης, Παπαδόπουλος, Μαργκογιαννάκης, Χατζηβλασίου, Μίνγκα, Ψωμαδάκης, Κανίδης.

ΑΕ ποντίων Πετραλώνων: Κανούλας, Χαντζαρίδης Ν, Γιαννακόπουλος, Φακίρης, Τσίκο, Θεοδωρίδης, Ροφαέλας, Τσιτσίκας, Σιδηρόπουλος, Χαντζαρίδης Φ, Σέρα.