JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 567

Πήρε το τρίποντο η Τρίγλια κόντρα στην Κασσάνδρα

ΠΟ Τρίγλιας - Άρης Κασσανδρείας 2-0

στις 01/04/2017

Η Τρίγλια πήρε τη νίκη κόντρα στην Κασσανδρα με 2-0. Από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο για τους γηπεδούχους που συνεχίζουν να βρίσκονται στην 2η θέση του βαθμολογικού πίνακα.

Αρχικά, το σκορ άνοιξε ο Δόμπρογλου στο 10' αφού πήρε το ριμπάουντ μετά το σουτ του Παρμαξίδη που σταμάτησε στο οριζόντιο του Ταμπού. Στην επανάληψη, το τελικό 2-0 στο 66' ο Παπαδόπουλος με γυριστή κεφαλιά έπειτα από φάουλ του Δόμπρογλου. Μέτριας ποιότητας παιχνίδι με την Τρίγλια να παίρνει αυτό που ήθελε, ενώ οι φιλόξενούμενοι γνώρισαν την πρώτη ήττα μετά τις 29/10 όταν και είχαν ηττηθεί από τον Άγιο Νικόλαο με 1-2.

Οι συνθέσεις:

ΠΟ Τρίγλιας(Κεφαλάς): Καραβελίδης, Αθανασιάδης, Φιλιππίδης, Μπέσσας, Μιλκούδης, Πεχλιβανίδης, Δόμπρογλου (85' Ιντρίζι), Παπαδόπουλος (75' Σαρβανίδης), Παρμαξίδης, Κομνηνάκης, Γράδος (62' Χριστάρας).

Άρης Κασσανδρείας(Μαχαιρίδης): Ταμπός, Βούλγαρης, Ρίτσα, Κανάνι, Μανώλοφ, Κουρκούδιαλος, Σπαχής, Αργυρίου ( 46' Μίζα), Σμυρλής, Νικολαϊδης, Καραγιώργης (68' Λειβαδιώτης).

Σκόρερ: Δόμπρογλου, Παπαπδόπουλος για Τρίγλια