×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 570

Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις Αετός Πικερμίου και Διόνυσος!

Με δύο γκολ στο τελευταίο δεκάλεπτο, Αετός Πικερμίου και Διόνυσος έμειναν στο 1-1, αποτέλεσμα που δεν βοηθά τον Διόνυσο για την «μάχη» που δίνει για την παραμονή του!

στις 08/04/2017

ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ - ΔΙΟΝΥΣΟΣ 1-1

Για το παλισιο της 30ης αγωνιστικής της Β' ΕΠΣΑΝΑ, ο Αετός Πικερμίου και ο Διόνυσος έμειναν στο δίκαιο 1-1, με απότέλεσμα να μοιραστούν τις εντυπώσεις και τους βαθμούς! Παιχνίδι με αρκετές φάσεις και ανοιχτό σε κάθε απότέλεσμα στο Πικέρμι, με τα δύο γκολ να μπαίνουν στο τελευταίο δεκάλεπτο του αγώνα. Αποτέλεσμα που δεν βοηθά, όμως, τον Διόνυσο για την παραμονή του, καθώς βρίσκεται 7 βαθμούς μακριά από τον Αφιδναϊκό! Για το Πικέρμι προσθέθηκε ένα ακόμη σημαντικός βαθμός, που τον κρατά εντος της πρώτης δεκάδας.

Στο καθαρά αγωνιστικό τομέα ο Διόνυσος προσπάθησε να μπει δυνατά στο παιχνίδι, αλλά ο Αετός Πικερμίου ήταν εκείνος που διέθετε την κατόχη της μπάλας. Οι πρώτες καλές στιγμές του αγώνα άνηκαν στο Πικέρμι, που με τον Γκούτσια στο 21' και τον Καραβατάκη στο 23' απείλησαν τον Πολεμίτη, με τον τερματοφύλακα του Διονύσουν να τους απαγορεύει το γκολ! Στο 27' ήταν η σειρά του Διονύσου να απειλήσει με τον Κώνστα, που σούταρε από κοντά, αλλά δεν κατάφερε να ανοίξει το σκορ, με το 0-0 να είναι και το σκορτου ημιχρόνου...

Στο δεύτερο ημίχρονο, οι δύο ομάδες μπήκαν πιο δυνατά και προσπάθησαν αμφότεροι να πάρουν το τρίποντο της νίκης! Στο 69' ο Αετός έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Αρβανιτίδη να στέλνει με κεφαλιά, ελαχιστα εκατοστά άουτ τη μπάλα! Στο 82', και κόντρα στη ροή του παιχνιδιού ο Διόνυσος άνοιξε το σκορ με όμορφη ενέργεια του Σκάφδα και εκεί που όλα έδειχναν πως ο Διόνυσος ήταν κοντά σε ένα τεράστιο διπλό, ήρθε ο Μουλλάκης στο 87', να κάνει το 1-1 με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Καραβατάκη! Στο φινάλε του παιχνιδιού, ο Αετός θα μπορούσε να κερδίσει το ματς, αλλά οι άστοχες ενέργειες των Παναγόπουλου και Μοιρώτσο, διατήρησαν το σκορ στο τελικό 1-1!

Διαιτητές: Χαρισμανίδης με βοηθούς τους Μακρή και Περδίκη

Αετός Πικερμίου: Βοτσίδης, Μοιρώτσος, Σερμαγιάς, Κονταρίνης Αλεξ., Καλογραιάκης, Γκιντίδης (89’ Μποτίνης), Τσέρμος ( 62’ Παναγόπουλος), Αρβανιτίδης, Καραβατάκης, Μουλλάκης, Γκούτσιας

Διόνυσος: Πολεμίτης, Δήμτσας, Ευαγγελάτος , Μίσιος, Κώνστας, Βαϊόπουλος, Σκαφδάς, Αγαπητός (69’ Χαχαλης), Αγγελόπουλος, Ελευθερίου (79’ Παλιουρας), Μαυροκεφαλίδης