Ο Αχιλλέας, έκανε την ανατροπή και παρέμεινε δεύτερος

από Νάσος Φακίδης
στις 16/10/2017

ΑΧΙΛΛΕΑΣ Κ. ΑΧΑΡΝΩΝ – ΩΡΩΠΟΣ 3-1

Ο Αχιλλέας Κάτω Αχαρνών, επιβλήθηκε με 3-1 του Ωρωπού και μάλιστα με ανατροπή, στο ντέρμπι της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣΑΝΑ και παρέμεινε στην δεύτερη θέση. Ο Τσέλα στο 51’, έβαλε μπροστά τους φιλοξενούμενους, αλλά ο Καρακάσης με πέναλτι στο 65’, έφερε το ματς στα «ίσια», προτού ο Γιώργος Καλογερόπουλος στο 82’, ολοκληρώσει την ανατροπή (2-1). Το τελικό αποτέλεσμα, διαμορφώθηκε από τον Καπούλα στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.  ΔΙΑΙΤΗΤΕΣ ήταν οι Πανούτσος, Λάμπρου και Γκούβας.

ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΚΑΤΩ ΑΧΑΡΝΩΝ: Λιώνης, Μπούλιας, Λάνι, Πανόπουλος, Καρακάσης, Γιουλάτος (65’ Καπούλας), Καραγιαννίδης (53’ Γιώργος Καλογερόπουλος), Γιαν. Καλογερόπουλος, Σταματόπουλος (84’ Ζούνα), Φουκαράς (80’ Φούντας), Φέκας.

ΩΡΩΠΟΣ: Οζμάν, Μανιώτης, Κανατάς (32’ Μήτρου), Αλίαι, Γκραχιμάι, Σκαρμούτσος (74’ Θεοδώρου), Τσέλα, Ζουβερέλης, Φίλης, Κανάρης (82’ Γραβάνης), Εφραιμίδης (89’ Κρομμύδας).