Η ισοφάριση, ήρθε στο 90’+3’ από τον Μουρούτη

από Νάσος Φακίδης
στις 28/10/2017

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ – AO ΚΟΡΩΠΙOY 2-2

Ο ΑΟ Κορωπίου, «έφυγε» με τον «βαθμό» από την Βούλα καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον τοπικό Άρη. Οι γηπεδούχοι, ξεκίνησαν ιδανικά το παιχνίδι καθώς μόλις στο 2ο λεπτό, προηγήθηκαν με τον Σταμάτη. Η «απάντηση» των φιλοξενούμενων, ήρθε στο 22’ από τον Μουρούτη, ο οποίος έφερε το ματς στα «ίσια», με τον Άρη να παίρνει ξανά το προβάδισμα στο 60’ με τον Κολτσίδα (2-1). Ωστόσο, οι φιλοξενούμενοι, δεν είχαν πει την τελευταία τους «λέξη» και στο τρίτο λεπτό τω καθυστερήσεων ο Μουρούτης, τους «χάρισε» τον βαθμό της ισοπαλίας και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Διαιτητές ήταν οι Ζαχαρόπουλος, Γκόντα και  Ρούντος.

ΑΡΗΣ ΒΟΥΛΑΣ: Αθανασίου, Κολτσίδας (71’ Τρίμπος), Γιαννόπουλος, Πλίτσης, Κωστόπουλος (62’ Βιδάλης), Λιόσης, Χούντα (86’ Θάνος), Μήτσιος, Σταμάτης, Σπυρόπουλος (90’ Πράστος), Βέλλης

ΚΟΡΩΠΙ: Κονόμι, Καπουράνης, Ράπτης, Αλεξίου, Καλαμάτας (35’ λ. τρ. Σταμέλος), Ντούνης, Χαρίσης, Φουντοραδάκης, Παπαδόπουλος (78’ Ντόκας), Πασάς, Μουρούτης