Η ομάδα της Κερατέας, πήρε τους τρεις βαθμούς στο Κορωπί

από Νάσος Φακίδης
στις 13/11/2017

ΚΟΡΩΠΙ - ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ 1-3

Ο Κεραυνός Κερατέας, ήταν ο μεγάλος θριαμβευτής του ντέρμπι με αντίπαλο το Κορωπί καθώς επιβλήθηκε με 3-1 στο «Αντώνης Πρίφτης» και μάλιστα με ανατροπή και παρέμεινε στο «-5» από τα Γλυκά Νερά που βρίσκονται στην «κορυφή». Οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν μόλις στο 6ο λεπτό με τον Πασά, αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα «ίσια» στο 42’ με τον Βαγγέλι. Τρία λεπτά μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους (48’), έκαναν την ανατροπή με τον Μουσαράι ενώ στο 86’ ο Κακαράς, ο οποίος διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Διαιτητές ήταν οι Βλάχος, Τζαφόλιας Δ. και Τζαφόλιας Β.

ΚΟΡΩΠΙ: Κονόμι, Ράπτης, Καπουράνης, Αλεξίου, Σταμπέλος (58’ Ντόκας), Τσούνης, Χαρίσης, Φουνταραδάκης, Μουρούτης, Πασάς, Μπανάι

ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΚΕΡΑΤΕΑΣ: Τσούκας, Βαγγέλι, Κατσίκης, Ξένος, Τσίκλος, Λιούμης (69’ Κοντογιάννης), Έλενας (88’ Μαγγανάς), Κακαράς, Μουσαράι (93’ Σότα), Βίλα, Νταή (81’ Σάμιος)