Ο Αετός Πικερμίου πήρε τους τρεις βαθμούς στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων

από Νάσος Φακίδης
στις 14/01/2018
στην ΕΠΣΑΝΑ

Αετός Πικερμίου – Άρτεμις 2-1

Ο Αετός Πικερμίου, επιβλήθηκε με 2-1 της Άρτεμις στην Ραφήνα και βρίσκεται στην έκτη θέση της Β’ κατηγορίας της ΕΠΣΑΝΑ.  Οι φλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 63′  με τον Ράσα, ωστόσο, στο 70′ ο ίδιος «αντίκρισε» την απευθείας κόκκινη κάρτα. Έτσι, στο 87′ οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με τον Φρίγγη ενώ στο πέμπτο λεπτό των καθυστερήσεων ′ η Άρτεμις κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή του Τσούκα. Το πέναλτι εκτέλεσε ο Κολάγκι, ο οποίος έστειλε την μπάλα άουτ. Τρία λεπτά μετά, ο Αετός με τον Άμερ «χάρισε» τους τρεις βαθμούς στον Αετό.

ΑΕΤΟΣ ΠΙΚΕΡΜΙΟΥ: Βοτσίδης, Δημητρίου, Μαραγκουδάκης, Γκιντίδης, Μπαράκος (λ. τρ. 77′ Φρίγγης), Άμερ, Φυτιλής (77′ Μάργαρης), Δογάνης, Καραβατάκης, Σπηλιωτάκης (90′ Μπομπέϊ), Παναγόπουλος (84′ Παυλίδης)

ΑΡΤΕΜΙΣ: Μπλάνας, Μπουλούμπασης (65′ Ράπτης), Καζάλας, Αθανασόπουλος, Διαμαντής, Τογιάλι (90′ Γκούτσιας), Παπάζογλου, Κολάγκι, Τσουκαλάς (81′ Τσούκα), Ράσα, Μοιρασγεντής.