Ο Νικολακάκης κατάφερε να «κόψει» βαθμούς στους πρωτοπόρους παρότι έπαιζε με παίκτη λιγότερο

από Νάσος Φακίδης
στις 29/01/2018

Νικολακάκης -  Παλληνιακός 2-2

Ο Νικολακάκης αναδείχθηκε ισόπαλος 2-2 με τον πρωτοπόρο Παλληνιακό. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Καλιαμπάκα στο 30’ ωστόσο οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 55’ με τον Πιτσούνη ενώ έμειναν με δέκα στο 78’ μετά την αποβολή του Νίκα με δεύτερη κίτρινη κάρτα.. παρόλα αυτά, πέτυχαν και δεύτερο γκολ με τον Μαβίδη στο 83’  με τον Παλληνιακό να ισοφαρίζει τελικά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων με τον Κούση.

ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΗΣ: Κατσάνος, Κωστόπουλος (90’+3’ Πάλμος), Κουμουλίδης, Πάσσαρης, Νίκας, Βαφειάδης, Καβάσης (75’ Δαμιανίδης), Πεΐδης, Μαβίδης, Πιτσούνης (90’ Τσαπανίδης), Πιτέλης

ΠΑΛΛΗΝΙΑΚΟΣ: Φυλακτός, Κούσης, Αρκούδας (85’ Βλάχος), Ελ Γκαμάλ. Ανδρίκος, Μαλάι (50’ Ματσάδες), Μπίτιλης, Σάμιος, Καλιαμπάκας, Γεωργουδάκης (75’ Χρυσάφης), Μουστόγιαννης