Η ομάδα των Άνω Λιοσίων, δεν μπόρεσε να «κρατήσει» τη νίκη στη Νέα Πέραμο

από Νάσος Φακίδης
στις 28/10/2017
στην ΕΠΣΔA

ΑΤΤΑΛΟΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ – ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ 3-2

Ο Άτταλος Νέας Περάμου, έκανε την μεγάλη ανατροπή και επιβλήθηκε με 3-2. Η ομάδα των Άνω Λιοσίων, προηγήθηκε στο 7ο λεπτό με τον Τσιγγγόπουλο ενώ πέντε λεπτά αργότερα, ο ίδιος διπλασίασε τα προσωπικά του τέρματα και της ομάδας του (2-0).  Ο Άτταλος, μείωσε στο 40’, όταν ο Στρατιδάκης ανατράπηκε μέσα στην περιοχή από τον Ξενάκη και ο Μπαγδάτογλου από την «άσπρη βούλα» τον  «νίκησε». Ο τελευταίος στο 74’, ήταν αυτός που έφερε το ματς στα «ίσια» και τέσσερα λεπτά αργότερα ο Μπαγδάτογλου, «νίκησε» και πάλι τον Ξενάκη από τα έντεκα βήματα, στο πέναλτι που είχε κερδίσει ο Ν. Μαριόλης, ολοκληρώνοντας έτσι την μεγάλη ανατροπή. Διαιτητές ήταν οι Ντάουλας, Δημόπουλος και Οικονόμου.

ΑΤΤΑΛΟΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ (Σάκης Δέδες): Μουκέας, Χωραβάτης (48’Καμαρά), Χριστοδουλίδης, Γαλανός (59’Απαζίδης), Μαριόλης Γ., Ασλανίδης, Μπαγδάτογλου, Καλαϊτσίδης (74’ Κοντοσταύλος), Μαριόλης Ν., Κουσίδης, Στρατιδάκης

ΑΚΡΑΤΗΤΟΣ (Κυριάκος Μίχας): Ξενάκης, Ρόδης, Θοδωρής, Νομικός, Σιακαβάρας, Παρασίδης, Σερέπας, Κολιός, Κουκούλης (54’ Καπουράνης), Τσιγγόπουλος (71’ Ιωάννου), Μανασίδης