Με «κεκτημένη ταχύτητα» ο Ηρακλής

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την ομάδα της Ελευσίνας, που συνεχίζει την ανοδική της πορεία

από Νάσος Φακίδης
στις 05/11/2017
στην ΕΠΣΔA

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ 1-3

Ο Ηρακλής Ελευσίνας, με «κεκτημένη ταχύτητα» από τη νίκη του την περασμένη αγωνιστική στο ντέρμπι με τον Πανελευσινιακό, επιβλήθηκε με 3-1 και της Νέας Περάμου στο Δημοτικό Στάδιο της ομώνυμης πόλης και πήρε τρεις ακόμα βαθμούς. Η ομάδα του Μιχάλη Κατσάφαρου, προηγήθηκε μόλις στο 15ο λεπτό με τον Παντελή Κατσάφαρο, με τους γηπεδούχους να φέρνουν το ματς στα «ίσια» στο 45’ με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Τσάκα. Ωστόσο, στο δεύτερο μέρος, ο Ηρακλής πήρε και πάλι «κεφάλι» στο σκορ στο 65’ με τον Τσεβά ενώ ο Παροτσίδης στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων, «κλείδωσε» τους τρεις βαθμούς και διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Διαιτητές ήταν οι Μεντές, Κρέτσιμος  και Πρέντζας.

ΝΕΑ ΠΕΡΑΜΟΣ: Χόντος, Πολίτης, Γεωργιάδης, Μανώλης, Κήττας (85’ Κάντρο), Τσιούνης, Τσάκας (69’ Νάκος), Χαραλαμπόπουλος (82’ Πετρόπουλος), Ντρόκου, Καμπόλης, Δραγάσης

ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ: Τζωρτζινάκης, Μουράτι, Πέππας, Σκαρματζούρας, Πατσιονίδης Κ., Πατσιονίδης Β.. Κορμαλης (90’+2’ Διγκράν), Κώνστας (67’ Γκόρος), Κατσάφαρος (90'+4’ Παροτσίδης), Γεωργιάδης, Τσεβάς

Τελευταία τροποποίηση: Κυριακή, 05 Νοεμβρίου 2017 21:12