×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 547

Στην επανάληψη ήταν Ελευσινιακός

Με νίκη έκλεισε τις φετινές του υποχρεώσεις ο Ελευσινιακός που επιβλήθηκε 3-0 της Αργώς Μεγάρων.

στις 29/03/2015
στην ΕΠΣΔA

Οι γηπεδούχοι ολοκληρώνουν τη χρονιά από τη 3η θέση φτάνοντας τους 46 βαθμούς. Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να είναι διστακτικές στην επίθεση και να προσπαθούν να πάρουν τη πρωτοβουλία των κινήσεων. Το πρώτο μέρος τελείωσε με ελάχιστες φάσεις μπροστά από τα καρέ αλλά στο δεύτερο ημίχρονο οι Ελευσίνιοι σοβαρεύτηκαν και άνοιξαν το σκορ στο 57’ με τον Ταλαβερίδη. Ο Παπαδόπουλος στο 74’ κλείδωσε τη νίκη ενώ ο Θεοδωρόπουλος τέσσερα λεπτά πριν το τέλος της κανονικής διάρκειας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0.

Ελευσινιακός: Ραπτοδήμος, Κουσιόρης(52’Εφραιμίδης), Τζαφέρης, Μυλωνάς, Πέππας, Πανιτσίδης(76’Χαραλαμπίδης), Θεοδωρόπουλος, Σγουρόπουλος, Ταλαβερίδης(63’ Παπαδόπουλος), Απατζίδης, Τούσης.

Αργώ Μεγάρων: Ανδρέου, Μητρόπουλος(26’Πουγουνάς), Ζαχαρίας, Γελαδάς, Στρατούρης, Ζουμπουρλής, Ζωγράφος, Πομώνης, Μπέλσης(61’Τσιούνης,66’Προίσκος), Μανθόπουλος.