«Ανοικτοί λογαριασμοί»

Ηρακλής Ελευσίνας και Άτταλος Νέας Περάμου, «έμειναν» στο 0-0 και θα «λύσουν» τις «διαφορές» τους στην ρεβάνς

από Νάσος Φακίδης
στις 20/12/2017
στην ΕΠΣΔA

ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ -  ΑΤΤΑΛΟΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ 0-0

Ηρακλής  Ελευσίνας και Άτταλος Νέας Περάμου, αναδείχθηκαν ισόπαλοι 0-0 στο «Γεώργιος Ρουμελιώτης», στο πρώτο μεταξύ τους ματς για την 3η φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΔΑ και άφησαν «ανοικτούς λογαριασμούς» ενόψει της ρεβάνς. Το παιχνίδι, ήταν «μοιρασμένο» στο πρώτο μέρος, το οποίο «στιγματίστηκε» από τον σοβαρό τραυματισμό του Κοντόσταυλου, ο οποίος σε μία διεκδίκηση της μπάλας, έσπασε την κλείδα του, με αποτέλεσμα να μεταφερθεί στο νοσοκομείο. Οι δύο ομάδες, έχασαν κάποιες ευκαιρίες για να πετύχουν το γκολ που θα τους έδινε και το προβάδισμα για την πρόκριση με τους γηπεδούχους, να φτάνουν πιο «κοντά» στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων αλλά ο Κατσάφαρος, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι του Μουκέα, μετά από κόρνερ των γηπεδούχων και «σύγχυση» που επικράτησε στην άμυνα του Άτταλου. Στην επανάληψη, ο Ηρακλής μπήκε πιο «δυνατά» και προσπάθησε να πετύχει το τέρμα και είχε πολλές καλές στιγμές, όπως χαμένο τετ α τετ με τον Τσεβά, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Οι γηπεδούχοι, «φωνάζουν» και για την φάση του 75’, όταν ο Κατσάφαρος ανατράπηκε μέσα στην περιοχή ενώ στην συνέχεια, υπήρξε και χέρι αμυντικού, χωρίς όμως ο διαιτητής Σταθόπουλος να το υποδείξει, με το 0-0 να παραμένει μέχρι το τέλος. Διαιτητής της αναμέτρησης ήταν ο Σταθόπουλος, με βοηθούς τους Οικονόμου και Κρέτσιμο.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ: Τσακιλτζίδης, Τζαφέρης (76’ Γκόρος), Κάτσος, Σκαρματζούρας, Πατσιονίδης Κ., Πέππας, Μουράτι, Κόρμαλης (56’ Γεωργιάδης), Κατσάφαρος, Τσεβάς, Κώνστας

ΑΤΤΑΛΟΣ ΝΕΑΣ ΠΕΡΑΜΟΥ: Μουκέας, Κοντοπουλος (44’ λ. τρ. Χωραβάτης), Παπαδόπουλος, Μαριολής Γ., Καλαϊτζίδης, Μπαγδάτογλου (58’ Ελέζι), Απαζίδης, Στρατιδάκης, Μαριολής Ν. Θ. (90’ Κασμάτης), Κουσίδης (84’ Δρομούζης), Χριστοδουλίδης

Τελευταία τροποποίηση: Τετάρτη, 20 Δεκεμβρίου 2017 19:35