Στο δεύτερο ημίχρονο επί του Απόλλωνα Ποντίων και πήρε τη νίκη

από Νάσος Φακίδης
στις 29/01/2018
στην ΕΠΣΔA

Μικρασιατική - Απόλλων Ποντίων 4-1

Η Μικρασιατική επικράτησε με 4-1 του Απόλλωνα Ποντίων και βρίσκεται στην έβδομη θέση. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 38’ με τον Χιονίδη Γ. με τους γηπεδούχους να ισοφαρίζουν αρχικά με τον Λέζη (47’) και στην συνέχεια να κάνουν την ανατροπή με τον Φουρνάρη(63’). Βλαχοκυριάκος (68’) και Ζουμπουρλής στο τρίτο λεπτό τω καθυστερήσεων πέτυχαν άλλα δύο τέρματα και διαμόρφωσαν το τελικό σκορ.

ΜΙΚΡΑΣΙΑΤΙΚΗ: Μάππας, Κουτσουμπής (90’+6’ Κουφής), Νότα (78’ Σακερλής), Συριανός, Καλαϊτζής, Καραμπλάκας, Φουρνάρης (83’ Ρήγας), Βλαχοκυριάκος, Ζουμπουρλής, Λέζη, Χαλιώτης Π. (46’ Λουκίδης)

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΙΩΝ: Σιδηρόπουλος, Δασκαλάκης (46’ Εραλίδης), Χιονίδης Γ., Πετσίτης, Συμεωνίδης, Μπαρντόκ, Λακάι (76’ Κεσόβ), Κομιώτης, Μυρσινιάς (88’ Χιονίδης Ι.), Κωσταράς, Ρόντο (62’ Πεΐδης)