«Πέρασμα» Ζωφριάς από την Ελευσίνα

Η ομάδα των Άνω Λιοσίων πήρε τους τρεις βαθμούς στο Δημοτικό Στάδιο Ελευσίνας κόντρα στους «σταχυοφόρους» και παραμένει στην δεύτερη θέση

από Νάσος Φακίδης
στις 17/02/2018
στην ΕΠΣΔA

Πανελευσινιακός – Ζωφριά 1-2

Η Ζωφριά «πέρασε» από την Ελευσίνα καθώς επιβλήθηκε με 2-1 του Πανελευσινιακού στο Δημοτικό Στάδιο και συνεχίζει να «καταδιώκει» τον πρωτοπόρο Μανδραϊκό. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με τον Μάκρα και οκτώ λεπτά αργότερα διπλασίασαν τα τέρματα τους με τον Δέδε (2-0). Το μόνο που κατάφεραν οι «σταχυοφόροι» ήταν να μειώσουν με τον Πολεμαρχάκη στο 45’, ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα. Διαιτητής ήταν ο Αλιάγας με βοηθούς τους Κουρομπύλια και Παύλο.

ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ: Σαμπατάκος, Μαρινόπουλος (58’ Αντωνίου), Ανταλής, Ακαρέπης, Αντύπας, Κόχυλας, Τουρλίδης (55’ Κωνστάντης), Πετσίτης, Παντελίδης (46’ Βίβα), Πολεμαρχάκης, Ζίου

ΖΩΦΡΙΑ: Κολιάκης, Μασμανίδης, Ξενάκης, Πουλικίδης, Παπαδόπουλος, Δέδες (61’ Καλέρης, Θεοφανίδης (73’ Ρεφενδάριος), Αντώνης, Μάκρας, Γεγές, Κατσίκης (61’ Μίνος)