×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 547

Επιστροφή στις νίκες για Άτταλο

Επέστρεψε στις νίκες μετά από δύο εβδομάδες ο Άτταλος καθώς επικράτησε 2-1 εκτός έδρας του Εθνικού Πανοράματος .

στις 05/04/2015
στην ΕΠΣΔA

ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑΤΟΣ - ΑΣΑ Ν.ΠΕΡΑΜ.ΑΤΤΑΛΟΣ 1-2

Την 15η νίκη της στο φετινό πρωτάθλημα πανηγύρισε η ομάδα του Άτταλου που γεύτηκε τη νίκη ύστερα από δύο ανεπιτυχή αποτελέσματα παίρνοντας τη νίκη στο δεύτερο ημίχρονο, όταν και σοβαρεύτηκε.

Το πρώτο μέρος κύλησε χωρίς ιδιαίτερες φάσεις μπροστά από τα καρέ με τον Άτταλο να έχει μία ανούσια κατοχή αλλά οι διάδρομοι προς τον Κυρίου ήταν κλειστοί. Τον γόρδιο δεσμό έλυσε ο Μονέ που σημείωσε το 22ο τέρμα του στο καλύτερο χρονικά σημείο του αγώνα, πέντε λεπτά πριν οι ομάδες πάνε στα αποδυτήρια.

Στο δεύτερο 45λεπτο η εικόνα του Άτταλου άλλαξε προς το καλύτερο με τον Κουτσομύτη στο 60ο λεπτό να κλειδώνει το τρίποντο.

Για το συγκρότημα του Χρήστου Ράλλη μείωσε μείωσε στο 64’ ο Θεοδωρόπουλος.

Διαιτητές: ΜΕΝΤΗΣ Σ., ΜΟΥΓΙΑΚΑΚΟΣ Μ., ΜΗΛΙΩΝΗΣ Ε.

Εθνικός Πανοράματος: Κυρίου, Μπελάλης(72’Τσώλος), Μπούκας, Σούλος, Μαρίνης, Ντάη, Κίσσας, Δανιγγέλης, Σκαμαντζούρας, Λούφη(69’Γεωργαράς), Τσουτσάνης(63’Θεοδωρόπουλος).

Άτταλος Νέας Περάμου: Πορανίδης, Κουτσομύτης, Στάθης, Αριστόπουλος(46’Νικολάου), Ευσταθιάδης, Βούκα, Τζελάι, Μονέ, Ντικράν, Κουσίδης, Μπαγδάτογλου.