×

JUser: :_load: Αδυναμία φόρτωσης χρήστη με Α/Α (ID): 547

Εύκολα ο Θρασύβουλος

Συνεχίζει σε δαιμονισμένη φόρμα ο Σάκης Κατσίκης που πέτυχε ακόμα δύο τέρματα και έδωσε τη νίκη στον Θρασύβουλο απέναντι στον Κριό με 3-0. Το άλλο τέρμα σημείωσε ο Τσινακίδης.

στις 19/04/2015
στην ΕΠΣΔA

Την 17η νίκη τη τρέχουσα περίοδο πέτυχε ο δεύτερος Θρασύβουλος που ξεπέρασε εύκολα το εμπόδιο του ουραγού και ήδη υποβιβασμένου Κριού.

Οι πράσινοι ήταν ανώτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα και δίκαια εξασφάλισαν ακόμα ένα τρίποντο.

Ο έμπειρος Σάκης Κατσίκης, που έχει πάρει από το χέρι τον Θρασύβουλο τη φετινή σεζόν, ξεκλείδωσε την άμυνα του Κριού στο 40’ με ένα εξαιρετικό γκολ-φάουλ. Ο 36χρονος φορ σημείωσε και το δεύτερο τέρμα στις αρχές της επανάληψης.

Το κερασάκι στη τούρτα ήρθε από τον Τσινακίδη στο 90’.

Κριός Ασπροπύργου: Στεφανίδης, Πέππας, Βάντζος, Σίνος, Καλοϊδάς, Ηλίας(69’Λειβαδάς), Ρούσσος(76’Γάκης), Μασμανίδης, Παπαδόπουλος, Τόλας, Βαλμάς.

Θρασύβουλος: Τσάκαλος, Μερκούρι, Κώτσιος, Ρόδης, Μπαρντόκ, Λουκάς, Καψάλας, Μπρέμπος, Κατσίκης, Κολίτσι(59’Τσινακίδης), Κωνσταντινίδης(64’Τσακάι).