Για τρίτη σερί νίκη εντός η Βέροια, σήμερα με τα Τρίκαλα

Για τρίτη σερί νίκη εντός η Βέροια, σήμερα με τα Τρίκαλα
από Θεόφιλος Ψυχογιος
στις 06/01/2018
στην FOOTBALL LEAGUE

 

Προερχόμενη από δυο απανωτά τρίποντα στο «σπίτι» της, με Σπάρτη και Καρδίτσα (αμφότερες νίκες με 1-0), η… αποψιλωμένη στο ρόστερ Βέροια (μόνο αποχωρήσεις, καμία προσθήκη) καλείται να τριτώσει το «καλό», κερδίζοντας τα ενισχυμένα και φιλόδοξα Τρίκαλα σήμερα. Ο Απόστολος Χαραλαμπίδης δεν υπολογίζει μόνο στον ανέτοιμο Σοϊλεμέζογλου. Την πιθανή ενδεκάδα της «Βασίλισσας» του Βορρά θα απαρτίζουν οι Γιαγκιόζης, Κοζάκης, Ουνγιαλίδης, Καψάλης, Σουλιώτης, Δόρης, Μπλέτσας, Λάσκαρης, Λίταινας, Μπαστιάνος και Ρούνεϊ, ενώ θέσεις διεκδικούν Δαμιανάκης, Λαζόπουλος, με τους Τριαντάφυλλο, Γιαμόα, Οφέι, Ζυγκερίδη, Μέξη να «κλείνουν» τη 18άδα.

ΟΦΗ: «Καζάνι που βράζει» οι Κρητικοί, έχουν να διαχειριστούν έκτη προσφυγή, από τον εξτρέμ Μάριο Όγκμποε (δείχνει κοντά στη σκωτσέζικη Χάμιλτον), που πήρε τη σκυτάλη από τους Κουσκουνά, Ζιαμπάρη, Χαντί, Ορτέγκα, Μάρτος, ενώ μετέωρος με αυτές τις συνθήκες δείχνει ο προπονητής, Νίκος Παπαδόπουλος.

ΣΠΑΡΤΗ: Τους μέσους Γιώργο Μπουζούκη (πρώην Πιερικού, Χανίων, Βατανιακού, Αιγινιακού, Λοκομοτίβ Σόφιας) και Γιώργο Καζβιρόπουλο (21χρονος άλλοτε ΑΕΚ, Παναιγιαλείου, Αχαρναϊκού) απέκτησε η ομάδα του Θωμά Γράφα.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ: Μετά τον Βασιλείου, οι Πατρινοί ανακοίνωσαν όπως αναμενόταν την έλευση του έμπειρου αμυντικού, Γιώργου Ντάσιου (πρώην ΠΑΣ Γιάννινα, Απόλλωνα Σμύρνης, Λαμίας, Ολυμπιακού Βόλου).

10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Σήμερα, 15:00: ΟΦΗ – ΑΟΧ/Κισσαμικός, Βέροια – Τρίκαλα (ΕΡΤ WEB TV).

Αύριο, 15:00: Πανσερραϊκός – Αναγέννηση Καρδίτσας, Δόξα Δράμας – Παναιγιάλειος, Σπάρτη – Αιγινιακός, Άρης – Απόλλων Πόντου, Παναχαϊκή – Απόλλων Λάρισας, Αχαρναϊκός – Καλλιθέα δ.δ., Α.Ε. Καραϊσκάκης – Εργοτέλης.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΜΑΔΑ        ΒΑΘΜ.          ΓΚΟΛ

  1. Άρης 23 16-4
  2. Παναχαϊκή 20 13-4
  3. ΟΦΗ 15 15-6
  4. Τρίκαλα 15 8-4
  5. Δόξα Δράμας 14 11-4
  6. Σπάρτη 14 10-5
  7. Απόλλων Πόντου 14 9-6
  8. Βέροια 13 9-6
  9. Καραϊσκάκης 13 9-9
  10. Καρδίτσα 13 8-8
  11. Κισσαμικός 12 9-6
  12. Απόλλων Λάρισας 12 10-13
  13. Αιγινιακός 11 9-17
  14. Πανσερραϊκός 10 12-14
  15. Παναιγιάλειος 9 7-10
  16. Καλλιθέα 5 4-12
  17. Εργοτέλης 3 9-19
  18. Αχαρναϊκός* -51 2-23

*Ο Αχαρναϊκός έχει αποβληθεί από τη διοργάνωση.