Δόξα Δράμας : «Καταιγίδα» 7 μποφόρ διέλυσε την άμοιρη Σπάρτη!

Δόξα Δράμας : «Καταιγίδα» 7  μποφόρ διέλυσε την άμοιρη Σπάρτη!

Με ψηλά το κεφάλι αποχαιρέτησε το φετινό πρωτάθλημα η Δόξα Δράμας που ελπίζει στην αναδιάρθρωση των κατηγοριών

από Γιάννης Μαυρόπουλος
στις 20/05/2018

Σε ένα ποδοσφαιρικό ρεσιτάλ το απόγευμα της Κυριακής η Δόξα Δράμας διέλυσε στην κυριολεξία την Σπάρτη με 7-0.

Οι ποδοσφαιριστές του Κώστα Βασιλακάκη από την έναρξη του αγώνα «έπνιξαν» τους αντιπάλους τους και δεν τους άφησαν ούτε λεπτό να πάρουν ανάσα.

Ο 29χρονος Νίκος Κουσκουνάς ήταν ο βασικός εκτελεστής των Πελοποννησίων αφού 5 φορές παραβίασε την εστία τους!

Η σημερινή απόδοση των Μαυραετών έδειξε πως η ομάδα της Δράμας θα μπορούσε να είχε  καλύτερη τύχη στο φετινό πρωτάθλημα ,εάν και εφόσον δεν έκανε από μόνη της λάθη που δεν συγχωρούνται στην κατηγορία.

Ο αγώνας για περίπου τριάντα λεπτά στο πρώτο μέρος ήταν μονόλογος των γηπεδούχων και οι οποίοι επιδόθηκαν σε ένα ρεσιτάλ  χαμένων ευκαιριών!

Ωστόσο στο 30’ και στο 31’ ο Κουσκουνάς «όπλισε» και τιμώρισε δις τους Σπαρτιάτες (2-0).

Το πρώτο ημίχρονο έκλεισε με 3-0 αφού και πάλι ο επιθετικός της Δόξας Νίκος Κουσκουνάς είχε κέφια και με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή παραβίασε και πάλι την αντίπαλη εστία.

Στο 58΄λεπτό ωραίος συνδυασμός Βιτλή με Μπαικαρά η μπάλα φτάνει στον Κουσκουνά ο οποίος ανεβάζει τον δείκτη του σκορ σε 4-0!

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο εφιάλτης  επέστρεψε στην ομάδα της Σπάρτης καθώς ο Αρναρέλλης αρχικά στο 81’ έγραψε το 5-0 με μακρινό σούτ.

Στην συνέχεια στο 86’ ο «στυγνός δολοφόνος» του αγώνα Νίκος Κουσκουνάς και πάλι σκοράρει και γράφει το 6-0.

Ο χορός των γκολ για τους  Μαυραετούς έκλεισε με ένα εξαιρετικό και σπάνιο τέρμα του Βαλλιάνου στο 88’ λεπτό.

Διαιτησία : Τεβεκέλης – Χριστάκογλου- Καμπούρης