Άσχημο ξεκίνημα με τραυματισμούς στη Τριανδρία - Πρόκριση για Μαραθώνα

από Νίκος Ματθαιόπουλος
στις 07/09/2019

Ο Μαραθώνας πήρε την νίκη με ανατροπή του σκορ στην Τριανδρία, επικρατώντας του Μελιτέα με 2-1 και προκρίθηκε στην επόμενη φάση.

Στο 15ο λεπτό Μπρέντας άνοιξε το σκορ για τον Μελιτέα, ο οποίος μέχρι το 76ο λεπτό ήταν μπροστά στο σκορ και κρατούσε την πρόκριση στα χέρια του. Ο Μαραθώνας όμως, είχε άλλη… γνώμη και έκανε την ανατροπή!

Στο 76ο λεπτό ο Ισσόπουλος ισοφάρισε σε 1-1 και την πρόκριση για τους φιλοξενούμενους την έδωσε ο Καρατζιώτης στο 90ο λεπτό.

Μελανό σημείο του αγώνα ήταν οι τραυματισμοί δύο ποδοσφαιριστών, του Μιχαηλίδη και του Πίσα, οι οποίοι σε μονομαχία στον αέρα, τραυματίστηκαν, ο ένας στο κεφάλι και ο άλλος στο φρύδι. Έτσι, μεταφέρθηκαν στο νοσοκομείο για ράμματα.