Ο Ερμής πήρε τη νίκη επί του τοπικού Αστέρα και τον «έριξε» στην δεύτερη θέση

από Νάσος Φακίδης
στις 29/01/2018
στην ΕΠΣΔA

Αστέρας Μαγούλας - Ερμής Άνω Λιοσίων 0-1

Ο Ερμής Άνω Λιοσίων επιβλήθηκε με 1-0 του Αστέρα Μαγούλας εκτός έδρας και τον «έριξε» από την «κορυφή». Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης, το σημείωσε ο Ιακωβίδης στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.  Μετά τη λήξη του αγώνα ο διαιτητής Χαμπιλάι έγραψε στο φύλλο αγώνος τον ποδοσφαιριστή των γηπεδούχων Βάση Η. για εξύβριση καθώς επίσης και τον Καπουράνι, ο οποίος επιτέθηκε λεκτικά στον βοηθό Φούρκα και στην συνέχεια τον γρονθοκόπησε στο πρόσωπο και στο σώμα.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΑΓΟΥΛΑΣ: Κυδωνής, Κατσανέας (46’ Βάσης Η.), Κουσιωρής (77’ Καπουράνης), Βάσης Χ., Λογοθέτης Φ., Χαραλαμπίδης, Χαλβατζίου, Μπάλα, Λογοθέτης Α., Μεϊμαρίδης (60’ Χαλκίδης), Καπουράνι

ΕΡΜΗΣ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ: Ματουσιάκ, Θάνος, Στέφου (89’ Λάνι), Κοντογιάννης, Νάτσι, Καβουρίνος, Παπάζογλου, Κεχρής (89’ Μίχος), Σαρσαρίδης (76’ Βασιλείου), Ιακωβίδης, Νίκας (41’ Κίσσας)