Οι Κυπελλούχοι ΕΠΣΔΑ «διέλυσαν» τους «ερυθρόλευκους» και βρίσκονται ουσιαστικά στην επόμενη φάση

από Νάσος Φακίδης
στις 27/10/2018
στην ΕΠΣΔA

Ηρακλής Ελευσίνας – Λαμπερή Ελευσίνας 7-1

Ο Ηρακλής Ελευσίνας «σκόρπισε» με 7-1 την Λαμπερή Ελευσίνας στο τοπικό ντέρμπι για την δεύτερη φάση του Κυπέλλου ΕΠΣΔΑ και βρίσκεται ουσιαστικά στην επομένη φάση καθώς η ρεβάνς θα είναι πλέον διαδικαστικού χαρακτήρα. Οι Κυπελλούχοι ΕΠΣΔΑ ήταν «σαρωτικοί» στο πρώτο μέρος αφού «άνοιξαν» το σκορ με τον Κόρμαλη στο 16’, με τον νεοαποκτηθέντα Τοπτίδη, ο οποίος έκανε και το ντεμπούτο του, ένα λεπτό μετά (17’) να σημειώνει το 2-0. Ο μόνιμος σκόρερ του Ηρακλή την φετινή σεζόν Κατσάφαρος, πέτυχε το 3-0 στο 19’ με τον Μπακάμη στο 36’ να «ανεβάζει» τον «δείκτη» του σκορ στο 4-0. Τρία λεπτά αργότερα (39’) ο Λογκαράκης, μείωσε προσωρινά για τους «ερυθρόλευκους» σε 4-1, που ήταν το σκορ ημιχρόνου, για να ακολουθήσουν στην επανάληψη άλλα τρία τέρματα και πάλι με τον Κατσάφαρο στο 59’, του Τυρλή στο 72’ και του Καφαντάρη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων, ο οποίος διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα. Διαιτητής ήταν ο Χρόνης με βοηθούς τους Δημόπουλο και Φούρκα.

ΗΡΑΚΛΗΣ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ: Τζωρτζινάκης, Τοπτίδης (46’ Ιωσηφίδης), Μπίμπα, Σκαμαντζούρας, Πατσιονίδης, Πέππας, Μπακάμης (70’ Δικράν), Κόρμαλης, Κατσάφαρος (70’ Τυρλής), Καλογρίδης (62’ Καφαντάρης), Σότα

ΛΑΜΠΕΡΗ ΕΛΕΥΣΙΝΑΣ: Χριστοφής, Χρηστάκης Ε.(32’ Τζάνος Π.), Λυμπέρης, Λογκαράκης, Τζάνος Ε., Αδαμόπουλος (65’ Μπόνο), Νικολάου, Χρηστάκης Γ. (32’ Αθανασόπουλος), Οσμάνης, Γκίνης (46’ Σίνος), Βλέκος