Τριάρα της Καλαμάτας (3-0) τον ΟΦΙ και 4η θέση

από Πάμε Μπάλα
στις 02/06/2023

Με τρία γκολ στα τελευταία τριάντα λεπτά η Καλαμάτα επικράτησε 3-0 του ΟΦ Ιεράπετρας. Στο 63′ λεπτό ο Παπατόλιος έκανε τη σέντρα από τα δεξιά με τον Ρόβα να πλασάρει και τη μπάλα να σταμτάει στο δοκάρι. Στην εξέλιξη της φάσης ο Τάτος έκανε το κόρνερ, ο Μπαξεβάνος πήρε την κεφαλιά με την Καλαμάτα να έχει και δεύτερο δοκάρι.

Στο 68′ ο Ματέους με πλάσε νίκησε τον Νεόπουλο και έκανε το 1-0 και έξι λεπτά αργότερα ο Τάτος νικήθηκε σε εκτέλεση πέναλτι από τον Τζελέπη. Στο 77′ ο Βασιλόγιαννης έκανε το 2-0 ενώ το τελικό σκορ του αγώνα διαμορφώθηκε στο 89′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Πασά.

ΚΑΛΑΜΑΤΑ: Μέντες, Καραγκούνης, Μπακαγιόκο, Μπαξεβάνος, Κωνσταντινόπουλος, Παπατόλιος, Ματέους (79′ Τριανταφυλλάκης), Τάτος (90′ Δρούγας), Βασιλόγιαννης (90′ Γκότσης), Αρναρέλλης (58′ Πασάς), Ρόβας (79′ Μπουλλάρι).

ΟΦ ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ: Tζελέπης (61′ λ.τ Νεόπουλος), Κάρδαρης, Κόκας, Ντέντλερ, Καλλιτσουνάκης (58′ Παπαδάκης), Ίννος, Χιμένεθ, Μπλανκ Καζάου, Παπαδάκης, Τσόφλιας, Καραμπέτσος.