Σπουδαία νίκη - πρόκριση του Αετού Ορφανού στο κύπελλο Ελλάδας!

από Νίκος Ματθαιόπουλος
στις 01/09/2019
στην ΕΠΟ

Ο Αετός Ορφανού κατάφερε να περάσει στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας, αποκλείοντας τον Θερμαϊκό Θέρμης, επικρατώντας με 4-2.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 11ο λεπτό με τον Αποστολίδη, ενώ στο 32ο λεπτό, ο Δουμάνης διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων. Το πρώτο μέρος έκλεισε με το γκολ του Μαυρομάτη στο 39ο λεπτό, όπου μείωσε σε 2-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο, στο 55ο λεπτό ο Δουμάνης ανέβασε τον πήχη του σκορ στο 3-1, ενώ το τέταρτο γκολ του Αετού επιτεύχθηκε στο 78ο λεπτό από τον Αποστολίδη. Το τελικό 4-2 διαμόρφωσε στο 84ο λεπτό ο Κράββαρης.

Έτσι, ο Αετός περνά στην επόμενη φάση, με την Θέρμη πλέον να επικεντρώνεται στο πρωτάθλημα της Γ’ εθνικής.

Αετός Ορφανού – Θερμαϊκός Θέρμης 4-2

Σκόρερ: Αποστολίδης (11’, 78’), Δουμάνης (32’, 55’) ,Μαυρομάτης (39’), Κράββαρης (84’)

Διαιτησία: Χορόζλγου (Ραβίκαλης – Οικονομίδης) από την ΕΠΣ Δράμας

Αετός Ορφανού: Κυφωνίδης, Ντόμπρος, Καπατζής, Παυλίδης, Καραγιαννίδης, Γιάννα, Ελέζι, Αποστολίδης, Τσιπόγλου, Δουμάνης, Φουστέρης

Θερμαϊκός Θέρμης: Παναγιωτίδης, Μπινίκος, Αγγελίδης, Ράντζα, Φάκκας, Μπαλικτσής, Αχαλινόπουλος Λ. , Στεφανίδης, Μπικιάρης Ρ. , Μπικιάρης Ν. , Μαυρομάτης